Mevlüt Hediyelikleri

Mevlüt Hediyelikleri Doğa Tasarım’da! Yeni doğan (Kız & Erkek) bebek mevlüdü hediyelik ürünleri incele ve hızlı sipariş ver.

54 sonuçtan 1-32 arası gösteriliyor

Mevlüt Hediyelikleri

Kişiye özel hediyelik ürünler ile misafirlere kalıcı bir hatıra vermek amacıyla sunulan mevlüt hediyelikleri, bu özel ve anlamlı günün önemini vurgulamak için konuklara dağıtılıyor. Başlangıçta peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v)'in doğum yıl dönümlerinde anma amaçlı yapılan mevlüt törenleri, daha sonra İslami bir gelenek halini almasıyla birlikte yeni doğan bebek, sünnet, evlilik gibi birçok önem verilen günde de gerçekleştiriliyor. Adetler gereği, mevlüt törenlerine davet edilen misafirlere çeşitli hediyeler sunulmaktadır. Bebek mevlüt hediyelikleri, doğumu ya da sünneti için mevlüt okutulan bebekler adına misafirlere dağıtılan çeşitli hediyeleri kapsıyor.

Bebek Mevlüt Hediyelikleri

Bebek mevlüdünün amacı dünyaya gözlerini açan bir bebeği karşılamak, yeni annenin heyecanını paylaşmak ve hem annenin hem de bebeğin sağlığı için dua etmek üzerinedir. Bebek mevlüt törenleri, doğum ve sünnet gibi özel günler için düzenleniyor. Minik bebeklerin dünyaya gelişini kutlamak ve şükür etmek için gerçekleştirilen mevlüt törenlerinde aileleri, bu özel günün önemini vurgulamak için bebekler adına çeşitli hediyeler dağıtıyor. Siz de bebek mevlüdü için davet ettiğiniz misafirlerinize bebek mevlüt magnetleri hediye edebilirsiniz. Kız bebekler için genellikle pembe tonlarda zarif ve kibar mevlüt hediyelikleri tercih edilirken, erkek bebekler için mavi tonlarda baskılı veya şekilli değişik mevlüt hediyelikleri ailelerin öncelikli tercihleri arasında yer alıyor. Bebek mevlüdü için özel hazırlanan ve üzerlerinde bebeğin ismi ile doğum tarihine yer verilen kişiye özel tasarım hediyelikler, ömür boyunca saklanabilecek hediyelik ürünler olmaları sebebiyle günü ölümsüz kılmak isteyen aileler tarafından oldukça seviliyor.

Bebek 40 Mevlüdü Hediyelikleri

Bebek 40 mevlüdü doğumdan sonra ilk 40 günü atlatan ailenin Allah'a şükrettiği dini bir tören niteliği taşır. Bebek mevlüdünüze gelecek misafirlere bir ömür boyu bebeğinizi ve sizi hatırlatacak küçük hediyeler vermek adettendir. Eskiden bu tür seramoniler için gül kokulu tespih, Yasin-i Şerif ve küçük Kuran-ı Kerim gibi mevlüt hediyelikleri verilirken, günümüzde hediyelik eşya sektörünün de gelişmesiyle birlikte, birbirinden değişik ve şirin bebek mevlüdü hediyeleri ailelere bu konuda geniş seçenekler sunuyor. Kokulu taşlardan yapılmış objeler, kutulu badem şekeri, içi zemzem suyuyla dolu minik şişeler, isim etiketli lavanta keseleri, fotoğraf çerçeveleri, süslü kolonya şişeleri, buzdolabı magnetleri, rengarenk mevlüt şekerleri ya da mevlit hediye setlerinden oluşan alternatiflerden zevkinize ve bütçenize uygun şık seçimler yapabilirsiniz.

Doğa Tasarım Ödeme Yöntemleri